32 aktive Mitglieder

Beitrag gepostet am 16.07.10, 00:32 Nr.: 1 Antworten

türkce bilmeyenler cennete giremezler

cumhuriyet türkiyesinde yasanan gercek bir olaydan alintidir

yer:türkiye

olayyeri: camii

eylemi gerceklestiren: tc. resmi imami

efendim bizim haci süleyman amcamiz 5 vakit namazinda niyazinda dini bütün bir müslimandir  her zaman yaptigi gibi  aksam namazini eda etmek icin evden nese icinde  camii ye gider namazini  eda eder. ve oturur hoca efendinin günlük verdigi vaazi dinler  iki gözü iki cesme aglamakta  camiden cikar evine kadar nasil geldigini bilemez ve evdede sürekli aglar aglar aglar karisi buna bi anlam veremez  ve sormaya cüret eder ama haci amcamiz konusmaz bi süre  konusamaz  ama aglamaya devam eder  artik karisinin sabri tükenmistir  bey  artik aglamayi kesip ne oldugunu anlatacakmisin  der bey amcamiz  uzun bi ic cektikten sonra baslar  camide olanlari anlatmaya   der biliyormusun  hanim  türkce bilmeyenler cennete giremezlermis  karisi bunda bi tuaflik yok  bey niye kendine dert ediyorsun ki sen türkce biliyorsun der bey amcamiz derki  yahu hatun daha halen anlamadin mi  ben kendim icin aglamiyorum ki  peygamber efendimiz türkce bilmiyordu ben  onun icin agliyorum.

gördügünüz gibi  arkadaslar malesef  dinimiz kendini ve ne söledigini bilmeyen imamlara kaldi ALLAH  sonumuzu  hayr etsin 

21. yüzyilda halen bu zihniyette   imamlar ve bunlari yetistiren kurumlar var tek kelimeyle nereye gidiyoruz anlamsi degilim

saygilar

-----
ben merd'e köprü olmustum namert de gecti benden
0

Beitrag gepostet am 16.07.10, 18:50 @can402 Nr.: 2 Antworten

kardes bütün dilleri anlamak icin önce cennete girmek lazim degilmi cennet e  bi kosulla girilecegini sölüyor hocamiz hem  ögle bile olsa bu kuran-i kerimde nerde yaziyo ki günahsizlar dan baska iyi amel isleyenlerin cennete girecegi mujdesi verilmistir. ozaman ben her halti karistiriyim sonra türkcemle cennetteyim ohh ne ala sence burda celiski yokmu allahu taala bu kadar adaletsizmi onu da gectim  kuran neden arabca geldiki  türkce gelmedi  biliyorsun peygamber efendimiz e  peygamberlik görevi verildiginde 40 yasindaydi ve okumasi yazmasi yoktu  ozaman  niye türkce oku demedi.  burdaki  hocamiz emri verenden dahami iyi biliyor?
-----
0

Beitrag gepostet am 16.07.10, 19:16 @can402 Nr.: 3 Antworten

banada alkislamak düser
0

Beitrag gepostet am 20.07.10, 22:48 @smlctn_ctlk Nr.: 4 Antworten

kardes  dedigin gibi  türkce bilip bilmemek  önemli degil  ama  burda anlatilan laik ve demokrasi ile yönetilen bir  devletin resmi imaminin yaptigi  ayrimcilik  ne demek türkce bilemeyen  cennete  giremez cennet türklerin tekelindemi hem  akli basinda  olan bir  insan sorgulamazmi ama bizim insanimizda  kör bi itikatla  inanmak vardir ki  adi hoca olsun  imam olsun müftü olsun   ne olursa olsun   bizim insanimiz bunlarin dedigine inanir  demez ki yau bu adam  ne diyo zaten diyenler o  camiiye alinmiyo  cemaat tarafindan  bilmem anlata bildim mi 
-----
0

Beitrag gepostet am 20.07.10, 23:01 @haci_sakir-oglu Nr.: 5 Antworten

sana katiliyorum böle cikislari  bu imam gibi öbürlerinede göstermemiz lazim ama biliyorsun ki insanlari duyarli olmaya cagirdigin zaman  birde bakiyorsun kendini bilmezin biri tarafindan dinsizlikle suclaniyorsun buda insana  agir geliyo ama herkes elinden geldigince protesto ederse daha  iyi olacagi kanisindayim 

tskler yorumun  icin

-----
0

Beitrag gepostet am 20.07.10, 23:15 @smlctn_ctlk Nr.: 6 Antworten

kardes mesele  türkce bilmeyenler  cennete giremezler

ha dersen ki kuran-i kerim i arabca anlamiyoruz  türkce cevirisinden takip edelim dinimizi daha iyi ögrenmek acisindan bencede süper olur  orjinali gene arabca olsun buna kimsenin  bi diyecegi olmaz ama sen kalkipda dersen ki türkce bilmeyenler cennet e giremezler  burda bi art niyet  olusur ve müslimanlari ikiye ayirmis olursun  türkce bilenler bilmeyenler diye hem  arkadasim  allah  türkce bilmiyomu biliyor  allahu teala  her dili bildigine göre bence sorun  imamin söledigi sözde degil bu zihniyette  olanlarin cogunlukta olmasidir zamaninda erbakan hoca da cennetin tapusu bende  cennete girmek isteyenler bana  gelsin demisti  bi ara  ve bu sayede  hükümet ortagi olmustu hatirladiysan eger

ilgin alakan icin  tskler

-----
0

Beitrag gepostet am 21.07.10, 02:09 @karacan Nr.: 7 Antworten

imamda hic suc yok kusura bakma abicim . 
haci süleyman amcamis o yasa gelmis onca sene islamiyeti yasamis bes vakit namazinda niyazinda 
kimin ne yapipta cennete girceni bile bilmiyor . olacak seymi bu onca sene islamiyet anlamamismi 
peygammber efendimizin cennete giremiyecek diye aglamasi hele ne sacma ben bu hikayeye inanmadim bir uydurmus birileride yutmus . 
eyer öyle bir amaca varsada gerizekaliymis kendini asin daha iyi bence , hocanin demek istedini bile anlamamistir . kafa yoksa anlamaz tabi . 

ben bu tür seylere zaten inanmiyom . bunlar islamiyeti hocalari hacilari camileri nerden karalariz diye uraslar . sende onlarin oyunca olma istersen bosa günah kazanma . 
0

Beitrag gepostet am 21.07.10, 03:47 @karacan Nr.: 8 Antworten

Neyzikki,böyle uluplarla yasayan insanimiz cok,
Örnek,.. Radyo dinlemek, tv izlemek haram
         ...Zamaninda bir otomobil veya bir traktör birileri tarafindan haram ilan ediliyordu..,
         ...bir kuranin  türkce özetlemesinde  okudum, yazmislarki aleviler müslüman degildir..,
        ....yani herkes istedigi gibi yönlendirmeye calisiyor herseyi,ister dinle alakasi olsun veya olmasin.
   Örnek..., Afganistandaki Taliban, zamaninda amerikanlarin onlari egittigi ve onlara sundugu kurani kerim anlayisiyla su an bile onunla yasiyorlar.., ama kendilerine sorarsan onlardan baska iyi müslüman yoktur..,
Benim bildigim insan, bir degil herseyi bin defa arastirmai lazim.
0

Beitrag gepostet am 21.07.10, 03:49 @sinek Nr.: 9 Antworten

Sonra cennet ve cehennemi, hoca nerde o hakki aliyorda karar veriyor, onu sadece allah bilir.
0

Beitrag gepostet am 21.07.10, 04:05 @beymen Nr.: 10 Antworten

yani .......
kimin nereye gideceyini allah billir dedin gibi 
0

Beitrag gepostet am 24.07.10, 10:37 @karacan Nr.: 11 Antworten

Bunda anLayacagımız tek sey var Okuma özürLü miLLetiz.

Eğer okusa idik imam efendinin yanlişini düzeLtebiLirdik.KaLdiki İmam veya Hoca demekde

bence sakıncaLıdır sonucda o Namaz kıLdırmakLa gorevLi 657 ye Tabi bir devLet memurudur.

Hadisi serifde de sabittir Cennet diLinin Arapca oLdugu...

ve onemLi oLan cennete girebiLmekdir ordaki diL degiLdir...

Konunun özeti Okuma özürLü Milletiz...

0

Antworten
Der Inhalt darf max. 30000 Zeichen lang sein!